بدون دسته بندی, روش های ثروت زدایی

برنامه اهداف نهایی

اهداف مشکل ساز

ایا اهدافی داشته اید که بزرگ ترین مشکل ها را برای شما ایجاد کرده؟
ایا با مشکلات چگونه میتوان مقابله کرد؟
ایا در مسیر هدف ما مشکل را میبینیم یا هدف را؟
در تمام مدت با خود فکر میکردم که تمام مشکلات براساس این داشتن هدف است اگر من هدفی نداشته باشم مشکلی هم ندارم شما چطور فکر میکنید
ایا با نظر من موافقید؟
پس با دقت مواردی که گقته میشه رو بررسی کنید و مشکلات خودتونو حل کنید تا به بهترین شکل موفق شوید
اگر مشکلی حل نشود اتفاقی هم رخ نمی دهد مشکلات فقط برای به وجود اوردن قدرت های درونی ما به وجود می اید

چگونه می توانید کارها را سریع تر از آنچه تصور می کنید انجام دهید

این کتاب راهنما به این منظور تهیه شده است که شما را در تعیین و دستیابی به اهداف تان بهتر و سریعتر از آنچه هرگز تصور نمی کردید یاری رساند.
به اعتقاد بسیاری از افراد، برایانتریسی با بیان نظراتش در بیش از دو هزار سخنرانی و سمینار طی ۲۱ سال گذشته و با داشتن بیش از ۲ هزار دانشجو رهبر موفقیت است. فارغ التحصیلان کلاسهای درس برایانتریسی منافع فراوانی از تجارب و تخصص گسترده وی به دست آورده اند. که اغلب باعث ایجاد تحول در زندگی آنها و رساندن شان از فقر به ثروت شده است.

بسیاری از افرادی که از لحاظ مادی و فردی با مشکلات فراوانی دست و پنجه نرم می کردند با پیروی از نصایح برایان و به کاربستن ابزارهایی که وی برای آنها ایجاد کرده بود و میلیونر های خودساخته ای تبدیل شدند.
تشبیهی که برایان تریسی در ارتباط با تعیین اهداف به کار میبرد این است که «نمی توان هدفی که قابل رویت نیست را نشانه گرفت.» بنابراین ضرورت دارد بنشینید و در مورد آن که در زندگیتان میخواهید، تصمیم دقیقی بگیرید.

بدین منظور بهترین کار این است که قدم به قدم سیستمی که برایان برای شما در این برنامه جامع و اساسی تهیه کرده است را دنبال کنید. چنانچه مایلید به تمام مزایای آن به طور کامل دست یابید تاکید میکنم از این کتابچه راهنما کمال استفاده را بکنید تا به شما در تعیین اهداف یاری رساند.
به منظور بهره مند شدن از حداکثر مزایای این برنامه و کتابچه راهنما، هر جلسه از کتاب را حداقل دوبار و در صورت امکان سه بار مطالعه کنید. زمانی که چندین بار هر فصل را مطالعه نمایید، مطالب در اعماق ذهن تان فرو می رود و هر بار که هر جلسه را دوباره مطالعه می کنید به مطالب جدید بیشتر پی می برید.

هنگامی که این کتاب را مطالعه مینمایید قلم و کاغذی در دست داشته باشید و آماده باشید زمانی که ایده یا تکنیک خاصی که توجه تان را به خود جلب می کند یادداشت نمایید. در مورد آن ایده در ارتباط با موقعیت، کار و کسب زندگی تان بیندیشید، سپس برنامهای تهیه کنید تا در روزهای آینده آن را اجرا نمایید. ممکن است بخواهید دفتر یادداشت روزانه ای در مورد موضوع “تعیین اهداف نهایی” تهیه کنید که بتوانید در آن ایدهها افکار و نگرشهای تان را یادداشت نمایید.
برخی از مطالب کتاب راهنما به صورت سوال مطرح شده است که باید زمانی را به پاسخگویی آنها اختصاص دهید. سایر مطالب شامل مراحل عملی است که برایان به شما پیشنهاد می کند آنها را انجام دهید. خواه در مورد سوالات یا مراحل عملی باید هر گونه ایده یا نظری که ممکن است در خصوص موضوع به فکرتان خطور کند را در قسمتی که به آن اختصاص داده شده است یادداشت نمایید. انجام مراحل عملی لازم که در این برنامه بسیار موثر و اثبات شده به صورت خلاصه عنوان شده است دید عمیق تری نسبت به این موضوع که واقعاً کیستید و چه امکاناتی در زندگیتان دارید در اختیارتان می گذارد.
در صورت امکان زمانی را برای خود تعیین و خود را متعهد کنید، طبق آن برنامه به پیش بروید. بدون اجرای تک تک مراحل عملی که برای خود تعیین کرده اید این برنامه تنها تمرینی برای گوش کردن شما خواهد بود. به منظور برخورداری از مزایای کامل که این برنامه مفید پیشکشتان می کند هم اکنون تصمیم بگیرید طبق این برنامه عمل کرده و بر روی تصورات و استراتژی های تان کار کنید. با انجام این کار میتوانید مفاهیم و ایده هایی که زمانی برایتان نامشخص بود را به تجاربی ملموس در زندگی واقعی تان تبدیل کنید. چنانچه هم اکنون زمانی را برای انجام این کار اختصاص دهید و نسبت به آن متعهد شوید بیشک پاداش فوقالعادهای در سالهایی که در پیش رو دارید به دست خواهید آورد.
شکوفایی استعدادهای واقعی
«ظرفیت و توانایی یک فرد عادی همانند اقیانوسی ناپیموده، قاره ای کشف نشده، و جهانی از ممکنات است که منتظرند به وی عرضه شده و را در راستای اهداف عالی وی به کار گرفته شوند.» ” برایان تریسی”
در جلسه اول این برنامه برایان تریسی بر این نکته تأکید می کند که کلید اصلی موفقیت انسان تعیین اهداف است. وی بیان می کند که افراد موفق شدیدأ هدف محوراند. آنها نسبت به آنچه می خواهند بسیار شفاف اند و با پشتکار فراوان تمام انرژی خود را صرف بدست آوردن آن می کنند.

وی خاطر نشان می کند که انسان از طریق استعدادهای ذاتی اش قادر است فراتر از تمام رویاهای بلند پروازانه خود گام نهد و به آنها دست یابد. رازی که در این امر نهفته است تعیین اهداف و استفاده از ابزارهای فراوانی است که برایان در اختیارتان می گذارد تا بتوانید عقاید، نظرات و تصوراتتان را به راهکارهای عملی و مناسب تبدیل کنید.
۱. تصور کنید بطور ذاتی از این توانایی برخوردارید که بتوانید به هر هدفی که برای خود تعیین می کنید دست یابید.
۲. چه فعالیتهایی بیشترین معنی و مفهوم را به زندگیتان می بخشد؟
٣. به زندگی فردی و شغلی امروزتان بنگرید و مشخص کنید افکارتان چه تأثیری در ایجاد دنیای شما داشته است. چه چیزی را می توانید و باید تغییر دهید؟
۴. بیشتر اوقات به چه موضوعی می اندیشید و در مورد آن صحبت می کنید: چه چیزی می خواهید یا چه چیزی نمی خواهید؟
۵. بهای دستیابی به اهدافی که برایتان از همه مهمتر است، چیست؟
۶. در نتیجه پاسخ به سؤالات فوق چه اقداماتی را باید بلافاصله اتخاذ کنید؟
افراد معمولی هم میتونن از این روشها استفاده کنند
مسئولیت زندگی تان را به عهده بگیرید
«به عنوان یک اصل کلی انسان چندان مدیون خصلتهایی که با آن به دنیا می آید نیست، بلکه انسان همان چیزی است که از خود می سازد.»
الکساندر گراهام بل

شما به تنهایی مسئول موفقیت هایی هستید که در زندگی به دست می آورید. در این جسه برایان ایده ها و رهنمودهایی در مورد نحوه قبول مسئولیت و خلق موفقیت در زندگی در اختیارتان می گذارد. وی مهمترین دشمنان موفقیت و سعادت؛ یعنی احساسات منفی از قبیل ترس، حس ترحم نسبت به خود، غبطه، حسادت، احساس خود کم بینی، و در پایان عصبانیت را مورد هدف قرار میدهد.

وی چهار عامل دخیل در منفی بافی؛ یعنی توجیه، دلیل تراشی، نگرانی یا حساسیت بیش از حد و سرزنش را در این رابطه شناسایی می کند. به منظور کمک به شما در پذیرش مسئولیت کامل زندگی، برایان پیشنهاد می کند که همواره خود را به گونه ای بنگرید که صاحب شغل مستقل و آزاد هستید، و برنامه راهبردی زندگی و شغل مخصوص به خود را تهیه می کنید.

این برنامه باید شامل گزینشها و تصمیمات جدید باشد، عاملی جهت رشد و ترقی تان باشد، چرخ سرنوشت تان را خود در دست بگیرید، مرکز کنترل خود را تعیین کنید، و مفهوم مثلث طلایی را در طرح های ابتکاری تعیین اهداف تان بگنجانید.
١. بزرگترین مشکل یا منشأ منفی بافی در زندگی تان را تعیین کنید. به چه دلیل مسئول به وجود آمدن این شرایط هستید؟
۲. خود را در جایگاه رئیس شرکت تان تصور کنید. اگر ۱۰۰٪ سهام شرکت متعلق به شما بود چه کار متفاوتی انجام میدادید؟
٣. همین امروز تصمیم قطعی بگیرید از سرزنش کردن دیگران به هر دلیل دست بردارید و در عوض مسئولیت کامل زندگی تان را از هر لحاظ به عهده بگیرید. چه اقداماتی باید انجام دهید؟
۴. از بهانه تراشی دست بردارید و شروع به پیشرفت کنید. فهرستی از بهانه های متداول خود تهیه کنید. اکنون تصور کنید این بهانه ها هیچ مبنای واقعی ندارد و بر این اساس اقدام نمایید.
۵. خود را به عنوان مهمترین نیروی خلاق در زندگی تان تصور کنید. شما به دلیل تصمیمات و انتخابهای خود در این جایگاه و موقعیت قرار دارید.
۶. فهرستی از اسامی افرادی که لازم است در زندگی آنها را فراموش کنید، تهیه نمایید. هم اکنون تصمیم بگیرید تمام کسانی که به نحوی به شما آسیب رسانده اند را فراموش کنید. از بحث و گفتگوی مجدد در مورد آن خود داری کنید. در عوض آن چنان سرگرم انجام کارهای مهم شوید که فرصتی برای فکر کردن دوباره به آنها نداشته باشید.

هدف ما تلاش برای شکوفایی استعدادهای درونی شماست
پس تمام تلاش خود رو انجام میدیم تا بهترین ها رو در اختیارتون قرار بدیم
اگر این مطالب فقط برای یک نفر در جهان موثر واقع بشه برای ما کافیه
منتظر مقاله های جدید ما نباشید و خیلی سریع تر به سایت خودتون سر بزنید
www.afkarmosbat.org با کتاب برنامه اهداف نهایی خود را از تمام مشکلات رها کنید

با تشکر افکار مثبت

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *